لطفا اگر اطمینان دارید محتوای پست نامناسب است دکمه گزارش را بزنید تا در سریع ترین فرصت پست بازبینی شود.
گزارش
انصراف
امام کاظم علیه السّلام فرمودند:

اِیّاکَ اَن تَمنَعَ فی طاعَهِ اللهِ فَتُنفِقَ مِثلَیهِ فی مَعصِیَهِ الله؛
مبادا که از خرج کردن در راه خدا دریغ کنی، که در نتیجه دو برابر آن را در نافرمانی خدا خرج کنی!
مسند الامام الکاظم(ع)، ج3، ص247

تا میتوانیم به حضرت زهرا سلام الله علیها توسل داشته باشید عن الإمام الصادق عليه السلام: عليكم بالزهراء، استغيثوا باسمها ونادوا مولاتكم فاطمة، وحينئذ تقضى حاجتكم، وتنالون مطلبكم. 📚 [الأسرار الفاطمية ص۳۸] امام صادق _علیه السلام_ فرمودند:
تا می‌توانید به حضرت زهرا سلام الله علیها توسل کنید؛
به اسم او استغاثه نمایید و مولای خود فاطمه را صدا بزنید تا حاجت‌هایتان برآورده شود و به مرادتان برسید... : دعای حضرت زهرا علیهاالسلام برای شیعیان گنهکار در آخرین روزها...😭 مرحوم شیخ محمد مهدی حائری مازندرانی در « کَوکبُ الدُّرّی فی احوال النَّبیّ و البتولِ و الوصیّ» می نویسد:
اسماء بنت عُمَیس نقل می کند که فاطمه علیهاالسلام را در روزهای آخر دیدم که غسل کرده و با خدا این گونه مناجات می کرد: «إلهی وَ سَیِّدی! أسْئَلُکَ بِالَّذینَ اصْطَفَیْتَهُمْ، وَ بِبُکاءِ وَلَدِی فی مُفارِقَتی أنْ تَغْفِرَ لِعُصاةِ شیعَتی وَ شیعَةِ ذُرّیتَی» 📚.(کوکب الدّری، ج 1،ص254) ◼️ای معبود و ای آقای من! به حقّ کسانی که ایشان را برگزیدی، و به حقّ گریه فرزندانم در هنگام جدایی از من، گناه کارانِ از شیعیانم و شیعیان از ذرّیّه مرا بیامرز....😭 ✔️ مهریه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها.... در هنگام ازدواج وقتى مقدار مهریّه معین شد، خطاب به پیامبر صلی‌ الله‌ علیه‌ و آله و سلم عرض کرد:

اى رسول خدا صلی الله علیه و آله! دختران مردم با درهم‌ ها ازدواج می‌کنند، پس چه فرقى بین من و آن‌ها خواهد بود؟ تقاضا دارم مهریه‌ی مرا بازگردانى و از خداوند بخواهى که مهریه‌ی مرا « شفاعت» گناهکاران امت تو قرار دهد.» در آن لحظه جبرئیل علیه السلام نازل شد، در حالى که در دستش پارچه‌اى لطیف ابریشمین قرار داشت و روى آن نوشته شده بود: «جَعَلَ اللَّهُ مَهْرَ فَاطِمَةَ الزَّهْرَاء شَفَاعَةَ الْمُذْنِبینَ مِنْ اُمَّةِ اَبِیهَا»؛ خداوند متعال مهریه فاطمه_زهرا سلام‌ الله‌ علیها را شفاعت از گناهکاران امت پدرش قرار داد.
هنگامى که حضرت فاطمه سلام‌ الله‌ علیها به حال احتضار رسید، وصیت کرد که آن پارچه را روى سینه و زیر کفنش قرار دهند و فرمود: آن‌گاه که در روز قیامت محشور شدم، این نوشته را با دستم بلند کرده، در مورد گناه‌کاران امت پدرم شفاعت می‌کنم... 📚عوالم العلوم و المعارف، ج‏۱۱، ق
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۱۸ ۰۴ : ۰۲ | گزارش محتوای نامناسب بازدید از این صفحه: 366۱۳۹۷/۱۱/۱۸ ۰۴ : ۰۲ | 366